העתיד כבר כאן:

למידה מרחוק
של תארים שלמים?

בחודשים האחרונים מוסדות יוקרתיים מהשורה הראשונה בעולם מציעים יותר ויותר תארים מקוונים מלאים. בתחילה היה מדובר רק בתארים מתקדמים, אך כעת ניתן גם לאתר תכניות לתארים ראשונים, הניתנים במלואם במרחב הווירטואלי.

האם יצליחו המוסדות המובילים בעולם לשמר את הערך של הלמידה גם בתארים מקוונים מלאים?

מוסדות שנשענים על מסורת ותרבות עתיקה של למידה פרונטלית באולמות ענקיים, בשילוב מעבדות וספריות פיזיות כבר הבינו שאפשר לספק חוויית למידה עשירה ברגש גם בדיגיטל. ישנן אינספור דוגמאות לקורסים היברידיים שמשלבים סרטונים מהלוקיישנים הכי מרתקים בקמפוסים.

האם בהיעדר תחרות על מקום פיזי בכיתות כל אחד ואחת יוכלו להירשם לתארים במוסדות יוקרתיים?

דמיינו עולם בו אין תחרות על מקומות פיזיים כי הכיתות נמצאות ברשת. נסו להעלות בדעתכם כי כל סטודנט או סטודנטית יוכלו להירשם לשנה א' במשפטים, מנהל עסקים או פסיכולוגיה? האם הסרת מגבלת המקום תאפשר למוסדות ליעל את תהליכי סינון הסטודנטים על ידי התייחסות לביצועי השנה הראשונה ולא מבחנים כמו פסיכומטרי (שיכולת הניבוי שלהם מוטלת בספק).

כיצד תשפיע מגמה זו על שיתופי פעולה בינלאומיים?

תחשבו איך הנגישות של מרצים מובילים מכל העולם עשוייה להשפיע על שיתופי פעולה אפשריים. דמיינו פרופסורית בריטית פורצת דרך מעבירה קורס ביחד עם דוקטור אוסטרלי מוביל? תחשבו איך סטודנטים מכל העולם יוכלו להרוויח ממפגש אחד עם השני… גם בתחום הזה המעבר למרחב הוירטואלי צפוי להפתיע לטובה!

אלה רק חלק מן השאלות המרתקות.

רוצים לדבר איתנו על טרנפורמציה דיגיטלית במוסד שלכם?

מלא.י את הפרטים ונשמח לתאם איתך פגישה בנושא.

הנה חלק מהמוסדות האקדמאיים שכבר עובדים איתנו

הקריה האקדמית אונו
המכללה למנהל
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הטכניון
אוניברסיטת בר אילן
מכון ויצמן למדע
מכון טכנולוגי חולון
Call Now Button